Zemřel skvělý člověk, muzikant a zpěvák JINDRA VOBOŘIL

Dnes, nečekaně odešel z tohoto světa člověk, jehož odchod mě hluboce zasáhl, člověk kterého jsem si moc vážil za to co v životě dokázal, za jeho lidskost a skromnost. Ve věku 72 letech zemřel skvělý muzikant a zpěvák JINDRA VOBOŘIL. Je mi smutno…

Jindra Vobořil se narodil se v Praze, vyučil se univerzálním frézařem a koncem roku 1969 nastoupil jako zpěvák a baskytarista ke skupině The Cardinals. Hudbou se zabývá od svých dvanácti let, kdy začal studovat klasickou kytaru. Začínal se žižkovskou kapelou Satelit. Později to byli The Sextones a žižkovská kapela The Alarm Group.

Působil také v kapelách Shut Up, Václav Neckář & Bacily, Gen, Petra Černocká & Kardinálové, Pumpa, Viktor Sodoma & Shut Up, Jiří Schelinger & Skupina F.R. Čecha,Renesance, Yetti,  Los Vobos, , ParadeMarchea, Česká trojka a další.

V 70. a 80. Letech byl vyhledávaným studiovým muzikantem a zpěvákem, na kontě měl několik stovek nahrávek. Stal se držitelem Zlaté a Stříbrné Děčínské kotvy a ceny pro nejlepšího zpěváka festivalu Vysočina.

Se skupinou Los Vobos vydal historicky první český komerční disk s videoklipem Černá díra. Nazpíval mužské party pro televizní verzi muzikálu Zvonokosy. V první pražské inscenaci Jesus Christ Superstar hrál roli Annáše a se svými 1 224 reprízami v této roli vytvořil rekord. V muzikálu Evita pak vytvořil roli Augustína Magaldiho, v českém muzikálu Romeo a Julie vévodu Veronského.

V loňském roce vydal Jindra krásnou knihu  “Žižkovská opera” ve které popsal začátek své hudební kariéry a počátky big-beatu vůbec ale i své dětství a mládí na pražském Žižkově. Je mi velkou ctí, že jsem byl jedním z impulzů pro vznik této knihy a u jejího vzniku, o to víc jsem zarmoucen protože jsem tak měl možnost poznat skvělého člověka. Nikdy na Jindru nezapomenu!

Odpočívej v pokoji kamaráde!

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X