Baskytarista Zdeněk Kub se rozhodl ukončit své působení v Arakainu

Kapela Arakain oznamila svým fanouškům výraznou personální změnu. Dlouholetý baskytarista, autor a spoluhráč Zdeněk Kub se rozhodl po pětatřiceti letech ukončit své působení v kapele

Zdeněk Kub působil ve skupině Arakain od roku 1986, kde rovněž skládal hudbu a po odchodu Aleše Brichty (2002) psal i texty. V Arakainu se autorsky podílel například na hitech „Proč?, Šeherezád, Strážci času, Antikrist, Kolonie termitů, Rám křivejch zrcadel, Hlas krve, Karavana slibů, Návrat bohů a dalších.

K nečekanému a zároveň smutnému odchodu se vyjádřili obě strany

„V poslední době jsme společně procházeli složitým obdobím, které bohužel vyústilo v toto řešení. Zdeňkovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v jeho dalším profesním i osobním životě“, oznámil kapela na své facebookové stránce.

Zdeněk Kub se ke svému odchodu vyjádřil slovy: „Přátelé, se smutkem i hořkostí v srdci vám musím oznámit, že jsem se rozhodl ukončit aktivní činnost ve skupině Arakain. Jako důvod si vypůjčím slova klasika:“…už tam nejsem rád… „Doufám, že má tvorba někoho z vás oslovila nebo třeba i pomohla v nelehkém životě. Kapele a fanouškům děkuji za mnoho krásných let. Děkuji za pochopení“.

Kapela Arakain startuje již zítra 27.října 2021 v Hořovicích své podzimního Respiratour, Zdeňkovu úlohu dočasně zastoupí baskytarista Marek Loučka z kapely Forrest Jump.

Nezbývá než Zdenkovi popřát, ať se mu v nové etapě daří a poděkovat mu za to, co pro Arakain a fanoušky za ta dlouhá léta dělal.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X