Festival Votvírák přivítal desetitisíce lidí

Český bigbít a Slovenský pop vévodily programu jednoho z největších tuzemských multi žánrových hudebních festivalů Votvírák, který se konal na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku.

Na akci zaměřené převážně na hudbu v provedení českých a slovenských interpretů na dvou pódiích, sklidili velký úspěch na popové scéně Miro Žbirka a Palo Habera se skupinou Team, rockovou scénu ovládly kapely Abraxas, Krucipüsk, Katapult nebo Harlej. Své příznivce si našla i třetí hiphopová scéna.

Hitem Krávy, krávy rozezpíval Jaroslav Uhlíř, Olda Říha z Katapultu pokřtil Harleji novou desku, Miro Žbirka vystřihnul zcela novou píseň, kterou nahrál v londýnském studiu Abbey Road, a No Name zdravili všechny Slováky, kteří přišli na festival.

Během dvou dnů se v Milovicích představili také Ewa Farna, Wohnout, Vypsaná Fixa další. Nadšení diváci se na Votvíráku bavili až do ranních nedělních hodin.

Podle organizátorů festival, který skončí v neděli nad ránem, navštívilo přibližně 40.000 lidí několika generací. Mnohé festivalové příznivce přitom odradilo chladné počasí.

Votvírák je unikátní svoji polohou v areálu letiště v Milovicích a pojme bez problémů až 100 tisíc návštěvníků. Velkou popularitu festivalu získalo právě zejména jeho zaměření na široké spektrum publika s důrazem na mladou generaci a rozlehlý areál jen pár kilometrů na dohled od Prahy.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X