Z hudebního světa odešel skvělý zpěvák Vláďa Šafránek

V úterý 18. září 2018, odešel Vláďa Šafránek, zakladatel a hlas kapel Harlej a Walda Gang.

18. září 2018 si budeme pamatovat jako datum, kdy odešel do rockového nebe zakladatel a bývalý zpěvák skupiny Harlej a frontman kapely Walda Gang VLÁĎA ŠAFRÁNEK, byl to nejen skvělý zpěvák, bavič a showman, ale pro mnohé především skvělý kamarád, který nikdy nezkazil žádnou legraci.

Vláďa šafránek se začal věnovat muzice už ve svých čtrnácti letech a jeho oficiálně první kapelou byla thrashmetalová úderka Krevel z Mostu, odkud Vláďa pocházel. V letech 1990–1991 se stal členem pražské power/heavymetalové skupiny Autogen, aby následně naskočil do v té době už poměrně dobře zavedené kapely Brian, kde se mu stalo ‘osudným’ setkání s kytaristou Tondou Rauerem. Poté ještě zkoušeli štěstí pod maličko pozměněným názvem Brain, aby pak nadobro opustili metalové vody a otočili kormidlo k jiným žánrovým výspám.

Na dlouhých 11 let (1995–2006) se jejich společným kotvištěm stalo dnes už legendární seskupení Harlej, se kterým Vláďa nazpíval 6 alb a jedno DVD. Že se jednalo o Šafránkovo nejúspěšnější období, dokazuje i fakt, že se z této doby neochvějně drží v setlistech Harleje takové kultovní pecky, jako josu ZfetovanejPřirozeníProměnaZ Cuby kiwiOptimistickáHarlej Krišna nebo Svařák. A že pro Vláďu a Tondu bylo přímo vlastní dělat si ze všeho prdel, dokazuje i dnes už kultovní video snímek ke skladbě Toník a Vládík.

Krátce po svém odchodu z Harleje nastupuje Vláďa Šafránek do ‘crazy’ projektu Walda Gang, který prakticky okamžitě přerostl do regulérní kapely, která s humorem sobě vlastním přehrávala především hity nestora české country písničky Waldemara Matušky. Postupem času ale začala skupina parodovat i další interprety či tvořit vlastní věci, což se nakonec promítlo na třech vydaných albech. To poslední s názvem Je tu léto vyšlo letos, téměř přesně na šestačtyřicáté Vláďovy narozeniny.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X