O atmosféru festivalu Rockový Slunovrat 2017 se postaralo 4000 fanoušků

O nezapomenutelnou atmosféru dalšího, v pořadí již 11. ročník festivalu Rockový Slunovrat v Řevnicích u Prahy, se postaralo 4000 fanoušků a přes 20 kapel, které předvedly velkolepou show.

V nejnabitějším programu v historii si každý přišel na své. Festival letos navíc pomohl nemocným cystickou fibrózou a návštěvníkům rozšířením areálu zajistil pohodové chvíle přímo uprostřed lesa.

Festival zahájily na hlavní stagi holky z kapely K2, na Rádio Beat stagi se pak o start postaral svěží electro indie rock v podání kapely Nano. Areál Lesního divadla se začal brzy zaplňovat a Fast Food Orchestra tak roztančili slušný kotel. Nadchli také rockoví Prague Conspiracy nebo rock ´n´rolloví Slapdash a když na scénu vtrhli skáčkoví bardi Sto zvířat, kteří si na festivalu zahráli už potřetí v řadě, nemohl snad nikdo zůstat sedět v koutě.

V podobném duchu pak pokračovali černošičtí Timudej, a pohodovou atmosféru podtrhli TiNG. Žánrový skok pak přišel s trash-rock´n´rollovými šílenci z Hentai Corporation. I bez klávesáka jim to zase skvěle šlapalo a navíc představili i pár nových věcí z chystaného alba. Zaručeně nejexpresivnější vystoupení celého festivalu mají na svědomí právě oni.

Jedna z hlavních hvězd večera, kapela Tata Bojs, zahrála notoricky známé hity i pecky z posledních desek. O velkolepé zahřívací kolo před tím největším bugrem se postarali na Rádio Beat Stage Circus Problem a nic už pak nebránilo tomu, aby se na hlavní stage rozezněl uvítací rituál bosenské bandy Dubioza Kolektiv.

Skvělou tečkou za povedeným hudebním dnem byly dvě afterparty, o které se postarali DJ Mackie Messer a DJ Forrest Pine. Fanoušci se s nimi protančili až do svítání.

Celý den si návštěvníci mohli od ruchu kotle odpočinout v chill out zónách, v čajovně nebo jen tak na dece mezi stromy a rozhodně se ani na chvíli nenudili.

V zadní části areálu si užívali příjemné muziky v podání pěti kapel, které se zúčastnily soutěže Rockový Slunovrat léčí. O prvenství se utkaly skupiny Alchymie, Black Velvet Suicide, J!Scream, Save the Emotion a Jay Delver, Odborná porota rozhodla o vítězství brněnské pop-funkové skupiny Jay Delver, kteří tak získali možnost nahrávání ve studiu a honorovaného vystoupení na příštím ročníku Rockového Slunovratu.

Všechny kapely podpořily svým vystoupením Klub nemocných cystickou fibrózou, který měl na festivalu informační stánek. Návštěvníci mohli přispívat do kasičky a celý výtěžek byl pak předán na činnost klubu.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X