Další RESTART skupiny MOTORBAND? Odešel zpěvák a kytarista!

Tomu, kdo sleduje českou rockovou scénu, nemohly v posledních době uniknout změny v kapele Motorband. Dynamický vzestup kapely mezi české hudební velikány v sestavě ostřílených veteránů – Luděk Struhař, Libor Matejčík, Karel Adam, Stanislav Pliska a Jan Hanz Jiříček je minulostí.

Neúnavný zakladatel, lídr a kytarista Libor Matejčík který měl vždy nenaplněné ambice dostat skupinu Motorband na vrchol domácí i zahraniční scény a který vždy nekompromisně vyžadoval profesionalitu a disciplínu a tvrdě prosazoval své představy, což vedlo mezi muzikanty k častým neshodám a odchodům, před několika dny na svém facebookovém profilu oznámil, že kapelu Motorband opustili zpěvák Luděk Struhař a kytarista Honza „Hans“ Jiříček.

Dle slov Libora Matejčíka situace uzrávala již několik měsíců, kdy se projevil rozdílný pohled těchto dvou skvělých muzikantů a zbytku kapely na tak podstatné věci, jako jsou četnost vystoupení, vzájemná komunikace, žánrová orientace a nový repertoár.

“Čím dál více se projevovaly názorové neshody, týkající se dalšího profilování kapely ohledně hudebního stylu a celkové koncepce fungování Motorbandu, včetně finanční politiky, organizace koncertů a nahrávání nového CD, proto nebylo nadále možné pokračovat ve spolupráci”, říká Luděk Struhař.

Libor Matejčík také na svém FB zdůraznil, že se Luděk Struhař a Honza „Hans“ Jiříček se s kapelou rozešli v dobrém. Jak se k celé záležitosti na svých FB profilech vyjádřili Luděk Struhař a Honza „Hans“ Jiříček si můžete přečíst zde ↓↓↓

Dobrý večer všem lidem, kteří mají co do činění s kapelou Motorband.

Vzhledem k velkému množství dotazů a telefonátů ohledně mé působnosti v MB jsem se rozhodl napsat nějaké vyjádření k danému stavu v kapele. Předem bych chtěl vypíchnout tu skutečnost, že byla pro mě velká čest v této špičkové kapele působit a mít tu vzácnou možnost se díky Liborovi a Karlovi posunout po muzikantské stránce o několik tříd výše. Oba jsou pro mě velkým hudebním vzorem a excelentními učiteli hudby, kteří mě dali zkušenosti na celý život.

Po hudební stránce jim nelze cokoliv vytknout, ale bohužel jsme si nesedli názorově a po lidské stránce. Ovšem když jsme to rozbalili na pódiu, tak nějaké žabomyší války šly stranou a ten výsledek byl úplně fantastický, jak nám to šlapalo a zpívalo.

Během mé působnosti v MB jsem ale nesouhlasil se zbrklými rozhodnutími kdy kapelník nejdříve střílel a potom začal mířit, neseděli mě některé organizační rozhodnutí, hospodaření s financemi a hlavně sklony kapely k tomu jít do komerčnější formy.

Mile rád bych se také přizpůsobil požadavkům vedení MB a upřednostnil kapelu před pevným zaměstnáním, bylo by to možné v tom případě, kdyby mě kapela uživila. Když to orientačně sečtu, tak bych si za tuto sezónu jako profi hráč MB vydělal tak maximálně na zaplacení sociálního a zdravotního pojištění a musel bych si potom přes léto nachytat k jídlu asi mouchy a přes zimu si nakoupit sušené cvrčky ve výprodeji ve zverimexu (musel jsem to trochu odlehčit mě vlastním humorem).

Všichni jsme nějací, všichni máme své nedostatky a chyby, ale myslím si, že tento tah co provedlo vedení MB ve stávající sestavě a koncepci nebyl zrovna šťastný. Takto úspěšnou sezónu a takhle šlapající a zpívající kapelu jsem v životě nezažil a to už jsem toho odehrál opravdu hodně.

Na závěr chci uvést, že jsem z kapely dobrovolně a ani v dobrém neodešel, pouze jsem byl po koncertě v Děčíně postaven před hotovou věc, že již nejsem členem MB. I přes tuto skutečnost přeji těmto hudebníkům úspěšné vstoupení do nové éry kapely, jen se trochu obávám, že se v této polévce, kterou si tajně několik měsíců vařili utopí, ale mohu se samozřejmě mýlit. Ještě bych chtěl tímto velmi srdečně poděkovat všem, kteří MB a potažmo mě fandili a pomáhali po celou dobu mé působnosti v této skupině. Tímto považuji celou kauzu za ukončenou.

S pozdravem Jan Hans Jiříček

Vážení přátelé,
s těžkým srdcem musím oznámit tuto zprávu.
20.10.2019, došlo oficiálně k ukončení mého působení v kapele Motorband. Prožili jsme společně s klukama několik let plných dobré muziky, krásných koncertů, legrace, ale i tvrdé dřiny a někdy, jak to tak bývá, i méně veselých chvilek.

Poslední dobou se , bohužel , čím dál více projevovaly názorové neshody, týkající se dalšího profilování kapely ohledně hudebního stylu a celkové koncepce fungování Motorbandu , včetně finanční politiky , organizace koncertů a nahrávání nového CD, proto nebylo nadále možné pokračovat ve spolupráci.

Budu na tohle období určitě vzpomínat rád a chtěl bych strašně moc poděkovat všem fanouškům, kamarádům a blízkým přátelům, za přízeň a podporu, kterou kapele i mě osobně, po dobu mého působení v MB projevovali.

Když něco končí, tak většinou něco jiného začíná, takže určitě nehodlám pověsit muziku na hřebík a budu se věnovat jiným projektům. Věřím tomu, že se v budoucnu potkáme na festivalech a nebo jiných hudebních akcích. Budu se na Vás moc těšit.

STAY HEAVY!!

Motorband jede dál..

Týden po rozchodu se v Teplicích konal konkurz na nového kytaristu z kterého vítězně vyšel pětadvacetiletý muzikant Vojta Brázda, který působil v sokolovské kapele Liberate. Konkurz probíhal také na nového zpěváka, kterého Libor Matejčík zatím před fanoušky tají přesto, že už s ním kapela pracuje na nových skladbách a zkouší stávající repertoár.

Motorband v současné době také připravuje nový singl, včetně profesionálního videoklipu který by měl spatřit světlo světa ještě před Vánoci. Nechme se překvapit.

 

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X