Rock’n‘rollová legenda Pavel Sedláček, chystá v Lucerna Music Baru jubilejní koncert

Rock’n‘rollová legenda Pavel Sedláček, chystá v pražském Lucerna Music Baru, jubilejní koncert ke svým nedávným 80. narozeninám

Není vůbec od věci si připomenout, že jedním z průkopníků rokenrolového a bigbeatového zpěvu v bývalém Československu byl Pavel Sedláček. Málokdo ale ví, že právě Pavel Sedláček vnesl do českého jazyka slovo “bigbít”.

Slovo rock and roll bylo na sklonku padesátých let, stejně jako coca cola, symbolem západního života. Známá je aféra, kdy v roce 1957 na jednom tanečním večírku v Mánesu, kde se tančil rock and roll, policie všechny pozavírala. Přihlásit se tedy k rock and rollu bylo velmi riskantní.

Pavel měl v repertoáru píseň, kterou mimo jiné zpíval Don Lang, a ta se jmenovala The Big Beat. Sedláčkovi se to slovo big beat zalíbilo a protože v té době byla uznávanou a populární jazzovou formací Studijní skupina tradičního jazzu, použil tento vzor a svou skupinu pojmenoval Studijní skupina bigbítu. A tak se zrodil bigbít a s ním do roka a do dne skoro stovka bigbítových kapel.

Zpěvák, který byl už od 50. let u zrodu rock’n’rollu a později big beatu u nás, zahraje 17.10. 2021 se svou kapelou Cadillac na již vyprodaném na jubilejní koncertu ke svým nedávným 80. narozeninám v pražském Lucerna Music Baru. Nemusíte ale zoufat, pro velký zájem byl přidán druhý koncert 19. října 2021.

Jako hosté s ním vystoupí i další osobnosti jako Petr Janda, Petr Vondráček, Jiří Šlupka-Svěrák, Viktor Sodoma, Karel Kahovec, Mirek Hajšman, Jiří Šimák a Rosťa Pechoušek, kteří jsou nejen jeho kamarády, ale také většinou stálými hosty na koncertech Pavla a jeho kapely. V průběhu večera zazní největší světoznámé rock´n´rollové hity.

Zatím dostupné vstupenky na jubilejní koncert 19. října 2021 v pražském Lucerna Music Baru zakoupíte ZDE

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X