V Nymburském šapitó to žije, těšit se můžete na skupiny Jelen a Wohnout!

Od července probíhají ve městě Nymburk ojedinělé rock-popové koncerty zaměřené na všechny věkové kategorie které za podpory města přináší NYMBURSKÉ ŠAPITO

Když se řekne šapito tak si mnozí vybaví cirkus a v něm klauny a medvědy na kolech nebo artisty ale v tomto případě je tomu jinak, pod velkým stanem určeným pro cirkusová představení během července vystupují hudební skupiny na které se chodí do klubů, kulturáků, sportovních hal a festivaly.

Poté co se na plakátech a internetu objevil nápis “Nymburské šapitó” a pod ním výčet kapel které v něm budou koncertovat, tak bylo mnoho lidí na rozpacích a nikdo tomu moc nevěřil, sám pořadatel nám potvrdil že lidé volali s dotazy, zda je to pravda a zda se jedná o skutečné kapely a ne ty revivalové.

Že se opravdu jedná o vystoupení kapel které brázdí festivalová pódia, potvrdila v pátek 3 července skupina MORČATA NA ÚTĚKU která sérii koncertů v Nymburském šapitó odstartovala, o den později cirkusový stan naplnila všem známá partička WALDA GANG která zde s velkým ohlasem návštěvníků, předvedla svou show po dlouhé a nechtěné korona-virové pauze.

V rámci Nymburského šapitó, čeká návštěvníky vystoupení dalších oblíbených kapel mezi které patří uskupení JELEN hrající takzvanou roots music, skupina patří mezi jednu z nejvyhledávanějších na multi-žánrových festivalech. Těšit se můžete také na pražskou formaci WOHNOUT, kterou tvoří bratrská dvojice Jan a Matěj Homolovi, baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner.

Kdo by neznal jeho hity jako Hurikán, Kde jsi?, Padá hvězda, Vchází bez vyzvání, Hráli jsme kličkovanou, Žít jako kaskadér a další. Především dříve narozené určitě potěší jedna z nejznámějších českých hudebních stálic DALIBOR JANDA který v letošním roce oslaví již 40 let působení na české hudební scéně. Zpěváka do Nymburského šapitó doprovodí kapela PROTOTYP.

Jak se akce Nymburské šapitó vlastně zrodila?
- PODPORUJEME -

- PODPORUJEME -

“Akci jsme plánovali uskutečnit již na jaře, za tímto účelem jsme šapitó zakoupili ale bohužel se stalo co se stalo a ze všeho sešlo. Vzhledem uvolnění zavedených restrikcí v souvislosti s pandemií jsme se nakonec rozhodli akci uskutečnit nyní a zhruba během deseti dnů jsme vše zorganizovali, obvolali kapely a nějakým způsobem se vše domluvilo.” sdělil pořadatel Petr Slanička

A jaké byly reakce kapel na vystoupení v cirkusovém stanu?

“Nejdřív řeknu to, že když jsme s tímto nápadem přišli, tak 60% procent lidí vůbec nevědělo co je to šapitó a teď nemluvím o kapelách ale obecně o lidech. Co se týče kapel, tak ty reagovaly velmi příznivě a potěšeně, se všemi jsme se domluvili téměř okamžitě. Jediné obavy měli z toho, jestli půjde šapitó dobře ozvučit ale po zkušenostech s firmou Promotech se kterou jsme v loňském roce podobnou akci pořádali, jsme věděli, že to nebude problém.” dodává jednatel společnosti Natura Rerum.

V říjnu se šapitó přesune do města Vrchlabí kde se akce bude opakovat. Jak nám pan Slanička sdělil, program zatím není sestavený ale všechny kapely vystupující v Nymburce o akci ve Vrchlabí projevili velký zájem.

Kompletní program koncertů a představení Nymburského šapita:

03.07. MORČATA NA ÚTĚKU
04.07. WALDA GANG
10.07. DJ TOMÁŠ BŘÍZA – DEVADESÁTKY
11.07. MAXÍCI (představení pro děti)
14.07. LUKÁŠ PAVLÁSEK
17.07. JELEN
18.07. WOHNOUT
19.07. KREJČÍK HONZA
21.07. DALIBOR JANDA
25.07. LEOŠ MAREŠ

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete
zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout – HOMEtickets!!
Další info: sleva pro děti, které nedosáhly věku 13 let, na prodejních místech Ticketportal i on-line na ticketportal.cz

Aktuální informace najdete na www.facebook.com/NymburskeSapito

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X