U Trutnova se sjely rock metalové kapely podpořit dobrou věc!

V rekreačním areálu Dolce u Trutnova, se uskutečnil již druhý ročník charitativního rock metalového festivalu NADĚJEfest

Charitativní projekt JH – Naděje z kamionu který pořádáním rockových festivalů pomáhá vážně nemocným dětem, založil a vede dlouholetý šofér kamionu Jirka Hugo Hučko. Letošní ročník byl zaměřen na podporu Deniska Knébla, Vašíka Petýrka a Míši Horvátha kteří bojují s nepřízní osudu v podobě diagnostikované svalové dystrofie Duchenova typu.

Během sobotního dne a večera se na festivalu který nesl podtitul “Bojujeme s Duchenem” představila řada rock metalových kapel, které přijeli zahrát a podpořit bez nároku na honorář. Celou akcí návštěvníky provázel až do nočních hodin frontman kapely Forrest Jump a moderátor pořadu Czech Blade na TV REBEL Pepa Michálek alias Michail Fabien.

Akci odstartovala domácí kapela NEODŮVODNITELNÁ LÍTOST, která ve svém repertoáru zajímavě mixuje rockový sound a elektroniku. Na své si přišli příznivci progresivnějšího hardcore, kterým přijeli charitativní akci podpořit humpolečtí ALTERNATIVE CORE. Z Nového Města pod Smrkem, dorazili crossoveroví RAIN kteří se v loňském roce pochlubili výbornou novinkou “Maska”. Skvělou muziku přivezla z Prahy více než čtyři roky působící na české metalové scéně, partička METALCRAFT.

Skladby z nového v nedávné době vydaného cédéčka naservírovala přítomným v čele se zmiňovaným Pepou Michálkem kapela FORREST JUMP. S velkou energii, melodikou i agresí vtrhli na stage power metaloví PORTA INFERI z Nového Jičína. Další heavy metalovou pražskou partou, která svým vystoupením podpořila tento vydařený charitativní festival, byla formace D.N.A., jejíž kytarista Jirka Špalek, po celou dobu dohlížel na bezproblémový chod festivalu jako stage manager.

Hlavním headlinerem večera, byla kapela která v loňském roce oslavila čtvrtstoletí existence výroční deskou “25 ran bičem”, kapela KOMUNÁL a bylo to znátLuboš Suchánek, zpěvák kapely která se pohybuje na výsluní české rockové scény,  s mikrofonem mezi diváky dostával do varu zejména své fanynky. Famózní výkon předvedla ostravská úderka SALAMANDRA která právem patří mezi špičku metalových kapel v české republice.

Až ze slovenského Martina přijela podpořit dobrou věc metalová partička EUFORY, která představila skladby ze svého nového alba “Higher And Higher”. Celou akci s velkým úspěchem pak zakončila částečně zahraniční rock’n’rollová úderka s příznačným názvem ROCK N ROLL ARMY. Frontmanem je italský zpěvák a kytarista Marco Mendess a v tomto mezinárodním složení se tahle parta stihla představit několikrát i na Masters Of Rock.

Každý kdo na festival zavítal, podpořil zakoupením vstupenky nemocné děti ale získat co největší výtěžek se organizátorům dařilo v průběhu celé akce formou dražby. Po odehrání třičtvrtěhodinového setu který měla každá kapela k dispozici, probíhala dražba hrnečků s logem festivalu a podpisy právě odehrané kapely a ceny se šplhaly do tisíců! Hrnečky s podpisy členů kapely KOMUNÁL a SALAMANDRA byly vydraženy po 2000,- Kč.

Podporovalo se také nákupem různých upomínkových předmětů v merch stánku festivalu a pro ty, kteří učinili a nakoupil v hodnotě minimálně 200 Kč, získali jako bonus možnost zúčastnit se slosování o desetikilovou uzenou kýtu, která si nakonec po desáté večer našla svého majitele.

Co k celému festivalu závěrem dodat, v první řadě velký respekt a hluboká poklona Jirkovi Hučkovi který za charitativním projektem stojí a dělá maximum proto, aby mohl pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují protože právo na život má každý z nás, nejen zdraví jedinci.

Samozřejmě že by se vše neobešlo bez kapel které mnohdy jedou stovky kilometrů aby se vzdali svého honoráře a zahráli pro dobrou věc, tak že klobouk dolů i všem zúčastněným kapelám. Přesto že se nejednalo o jeden z těch mega rock metalových festivalů sestavených z topky naší hudební scény, tak se vydařil na výbornou ve všech směrech.

Skvělé počasí, skvělá muzika a pohodoví lidé a to vše ve skvělém prostředí na úpatí Krkonoš. Ale hlavně se pomohlo dobré věci a mezi rodiny nemocných chlapců bude co rozdělovat (získalo se 15 tisíc), a to je důležité! Takový byl druhý ročník NADĚJEfestu 2018. Již nyní, koketuje Jirka Hučko s myšlenkou uspořádat třetí ročník jako dvoudenní.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X