Dan Horyna přispěchal s MERLINem na pomoc Modré Vopici

Zazpívat si a alespoň virtuálně se setkat s fanoušky a zároveň pomoci, takový byl pátek v pražském klubu Modrá Vopice kde zahrál Dan Horyna a jeho MERLIN

Každý z nás občas potřebuje utéct od problému každodenního života, mít se kde potkat se svými přáteli nebo prostě jen potkat někoho nového a nejlépe ve spojení s dobrou rockovou muzikou, bohužel tohle vše, je nám již několik měsíců zakázáno a jak to tak vypadá, ještě dlouho zakázáno bude.

Nařízení, příkazy a zákazy, zasáhly každého z nás, ale především provozovatele hudebních klubů mezi které patří také Modrá Vopice fungující téměř 30 let. Částkou kterou přispěje stát, pokryjí provozovatelé pouze zlomek nákladů, zbytek jde z jejich vlastních kapes a to mnohdy na úkor svých rodin jako v případě majitelky Modré Vopice, Alenky Nebeské která aby udržela udržela klub při životě, musela sáhnout i na úspory určené na svatbu svého syna.

Alenka se ale nevzdává a bojuje ze všech sil dál. Na záchranu klubu rozjeli online přenosy s příznačným názvem “Už nám teče do bot”, na které mohou fanoušci přispívat zakoupením virtuálních vstupenek částkou dle vlastního uvážení a podpořit tak jeho existenci. V pátek 18. 2. byl od 19 hodin na podporu pražského klubu odehrán první online koncert, kdy na pomoc bez nároku na honorář přispěchal se svojí skupinou MERLIN, Dan Horyna.

Dan Horyna si tradičně muziku, doslova užíval a v sestavě Ondra Pátek, Vašek „Merlin” Kalaš a Honza Nezval, si sledující mohli poslechnout jak ty novější skladby z posledního alba Transmise, tak i ty nejžádanější jako je Tibe a další. Prostě parádní online koncert na podporu rockového klubu MODRÁ VOPICE!

Podpora pokračovala i v sobotu, stejně jako Dan s Merlinem, zahráli bez nároku na honorář také skupiny 008 a Prasákův gauč. Pokud to půjde, budou streamy pokračovat. Již 5. března by měl proběhnout další ve stylu thrash a grindcore.

Pokud chcete podpořit Modrou Vopici jakoukoliv částkou, může využít bankovní účet : 1007407/5500

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X