Metalová D.N.A. chystá nové album a další novinky

Pražská heavymetalová kapela D.N.A., která prošla zhruba před rokem personálním zemětřesením a v poslední době o sobě nedávala dlouho vědět, nyní přichází se vzkazem k fanouškům, který zní jasně: Čekejte zbrusu nové album!

Vydání nového, v pořadí již devátého alba, které se již tradičně natáčí ve studiu Škwor v produkci Leo Holana a na kterém si kapela dle slov kytaristy Jirky Špalka dává hodně záležet, se plánuje na léto a mělo by obsahovat minimálně deset skladeb.

Jako u všech předešlých tak i u chystaného alba je hudba autorská, lišit se bude ale tím, že k otextování některých skladeb byl přizván spisovatel, hudební publicista a textař Jiří Štraub, se kterým si spolupráci kapela velmi pochvaluje.

Stejně jako na předchozím albu „Démon času“ bude zachovaná melodičnost, která je pro kapelu prioritou, takže nové album bude ctít tradici se vším všudy. Co se tvrdosti hudby týká, tak zde změnu nečekejte ba naopak.

Myslím, že k žádnému přitvrzení nedojde, spíše možná trochu ubereme plyn, abychom se nestali trashovou kapelou, což není náš cíl, dodává za kapelu její kytarista Jirka Špalek.

Trochu mimo všeho, natočila kapela také akustickou písničku „Blázni“, ta se sice na CD neobjeví, ale natolik se kapele zalíbila, že na ni natočili videoklip, který se v současné době střihá, takže jej můžete očekávat co nevidět.

To ale není vše, fanoušky čekají ještě další překvapení, jedním z nich bude duet zpěváka kapely Víta Čížkovského se zpěvačkou, kterou kapela nechává zatím v utajení. Další překvápko které vydání nového alba přinese, čeká na fans v podobě pódiových změn a to včetně nových kostýmů.

Fanouškovská základna a všichni příznivci vkusného metalu nebudou ochuzeni ani o živá vystoupení. Díky nové manažerce kapely Janě Hemelíkové, navázala formace D.N.A. spolupráci s RockOperou, se kterou by měla od léta začít hrát společné koncerty.

Kapelu spatříte již v druhé polovině března, kdy začne s živým hraním, v klubech a poté na open air akcích jako jsou charitativní Naděje fest, Open Air Musicfest, stále více populární Rock of Sadská a další.

Více info o kapele na www.dnaband.cz

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X