Rockový festival Magmafest rozburácel Jihlavu

Pro zobrazení fotogalerie klikni na obrázek..

V sobotu 10. 8. 2019 se konal 8. ročník rockového festivalu Magmafest v Letním Amfiteátru Březinovy sady na nádherném místě v Jihlavě. Pořádající agentura Magmakoncert připravila pro tento ročník parádní program, který musel potěšit každé rockerské srdce.

Akce vypukla již v 11.00 hodin a zahájila jí talentovaná hudební skupina Rocksana. Okolo poledne přivítali návštěvníci festivalu skupinu Sendwitch z Poděbrad, jejichž videoklip „Nahoru dolu“ má na Youtube již více než 98 tisíc shlédnutí.

Ve 13. 30 hodin se kotel zahustil a na pódium jako uragán vtrhla klatovská cháska Trautenberk. Jako první zazněly tóny pecky „Netáhlo“ a pak už to šlo v rychlém sledu – „Kuba mele hubou, Pan Pilous, Anička, Potužník senior“ a další. Fanoušci si vykřičeli přídavek – „Himlhergotdonrvetr“, to nesmí na žádném koncertě chybět! I přes deštivé počasí fanoušků přibývalo, někdo vytáhl deštník, někdo pláštěnku, ale nálada lidí byla stále skvělá a užívali si festival.

A pak už zazněly první tóny písně „Hospodo nalejvej“ a ozvalo se „hej, hej, hej, hej“, nesmrtelný hit skupiny Alkehol, která je vždy zárukou super zábavy. Publikum zpívalo spolu s kapelou a s rukama nad hlavou si užívali každou pecku. Ota Hereš se svou kapelou se s námi rozloučil hitovkami Na Slamníku a Buráky.
Po 17 hodině vystoupila rock – metalová skupina Hand Grenade, kterou jsem naživo slyšela poprvé, a její vystoupení bylo úžasné!!!

Další skupinu není třeba představovat. Pozvání na festival přijala slovenská rocková skupina Horkýže slíže, která vznikla v roce 1992 a má na kontě dvě platinové desky.

Krátce po 19 hodině na pódium vlétla rocková skupina Walda Gang, která brázdí pódia od roku 2007. Kromě oblíbených pecek stojí za zmínku pódiová show, která ke klukům prostě patří. Při koncertě nemohl chybět megahit Walda Gangu „ Asi se mi stejská“, a jako vždy na konci písně všichni členové kapely výmluvně zvedli oči a ruku směrem k nebi – k zakladateli skupiny, zpěvákovi a textaři nejen tohoto hitu – Vláďovi Šafránkovi.

Blížila se devátá hodina večerní, konečně přestávalo pršet a přišlo tolik očekávané vystoupení čerstvého šedesátníka Aleše Brichty, na kterého jsem byla velmi zvědavá. Jeho písně jsou notoricky známé a stále skvělé!! I přes svůj nepříznivý zdravotní stav byl úžasný a já dávám palec nahoru.

Jako předposlední vystoupila skupina Krucipüsk, která brzy oslaví 30 let působení na rockové scéně. Kapela má početnou fanouškovskou základnu, která si vystoupení pořádně užívala.

Sobotní den rychle utekl a najednou jsme uslyšely první tóny megahitu „Pot a krev“ skupiny Dymytry, kterou taktéž není potřeba představovat. Nechyběly hity jako „Strážná věž, Ocelová parta, S nadějí, Plameňáci“ a další. Úžasné bylo též bubenické sólo Miloše Meiera, který sklidil veliký aplaus a mě nepřestává udivovat jeho umění. Nechyběly plameny ani akustická píseň „Žít svůj sen“, při které naplněný amfiteátr rozsvítil telefony k vytvoření atmosféry. Krátce před jednou hodinou ranní festival Magmafest skončil.

Festival měl bohaté cateringové zázemí – čepovaná piva Radegast, Plzeň 12°, Birell pomelo, skvělou kávu, doplňky k oblečení a stánky s občerstvením. Velké poděkování patří pořádající agentuře Magmakoncert za organizaci a zázemí pro vystupující skupiny i návštěvníky festivalu.

1 Komentář
  1. Baobab říká

    Krásně napsáno. Hezké fotky

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X