Vydařený první ročník rockového festivalu “Litvínov Rock Fest”

V pátek 12. července 2019 se konal první ročník nového rockového festivalu Litvínov Rock Fest. Pořadatel vybral krásné místo, přírodní amfiteátr na Loučkách v severních Čechách. Line-up byl přímo fantastický – pro příznivce rock-metalové hudby záruka super zábavy. Dymytry, Harlej, Trautenberk a metalovo-rockový muzikál Bohemian Metal Rhapsody – to bude nářez!!!

Od 16 hodin se začal areál na Loučkách postupně zaplňovat a před začátkem vystoupení Bohemian Metal Rhapsody už mě bylo jasné, že areál bude praskat ve švech. Krátce po 17.15 hodině to vypuklo! Z davu bylo slyšet „Radim, Radim“ – fandové vítali kapelníka Radima Pařízka mohutnými ovacemi. A to už nastupovali po schůdkách postupně všichni členové souboru. Zazněly mimo jiné i pecky „Obludárium, Vše ti můžu slíbit, Vzdušné zámky a píseň z dílny Honzy Toužimského a Jana „Protheuse“ Macků – Spát v noci sám“.

Po 19 hodině vtrhla na pódium jako uragán klatovská cháska Trautenberk a roztančila nadšené publikum. Jako první zazněly tóny pecky „Netáhlo“ a pak už to šlo v rychlém sledu – „Kuba mele hubou, Pan Pilous, Anička, Potužník senior“ a další. Fanoušci si vykřičeli přídavek – „Himlhergotdonrvetr“, to nesmí na žádném koncertě chybět!

Jako další vystoupila rocková skupina Harlej, kterou není třeba představovat. Příští rok na jaře oslaví 25 let od svého vzniku a je to stálice na rockové scéně. Už při prvním hitu „Zfetovanej“ se mnou začali šít všichni čerti. Když jsem se rozhlédla kolem sebe, nebyla jsem zdaleka jediná, kdo měl ruce nahoře a zpíval s Tomášem Hrbáčkem, co mu hlasivky stačily. Není třeba vyjmenovávat jednotlivé pecky, koncert byl jednoduše bombastický.

Večer rychle utíkal a už tu byla poslední skupina Dymytry, kterou taktéž není potřeba představovat. Kapela v maskách s motivy hmyzu – Protheus, Dymo, Gorgy, R2R a famózní Mildor za bicími jsou vždy zárukou úžasného zážitku. Nechyběly hity jako „Strážná věž, Ocelová parta, S nadějí, Plameňáci“ a další. Úžasné bylo též bubenické sólo Miloše Meiera, který sklidil veliký aplaus.

Co říct závěrem? Kdo přijel na Rock Fest Litvínov, nemohl litovat. Večer se vydařil, přestože na začátku akce pršelo, nikoho to neodradilo a zcela zaplněný areál si celou akci náramně užil.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X