Komunál zahájil na letním parketu v Nových Dvorech rockovou sezonu

Po dlouhé koronavirové pauze se do Nových Dvorů u Kutné Hory, vrátil kulturní život. V sobotu 27. června tady na letním parketu u zámecké restaurace zahájila rockovou sezonu kapela KOMUNÁL

Letní parket u Zámecké restaurace opět ožil, se svým prvním koncertem v letošním roce se o to postarala velmi oblíbená partička KOMUNÁL které předskočila skupina Alchymie s vlastní rockovou tvorbu v akustickém podání.

Dalo by se říci, že Komunál nástupem korona virové krize prošel poměrně nelehkým a nervy drásajícím obdobím víc, než kterákoli jiná skupina. Ustát zrušení koncertu ve velkém sále pražské Lucerny, zorganizovat jeho přesunutí, do toho vydání nového alba NAŠE VĚC je spojeno s velkými náklady a závazky což si ne každý uvědomuje ale borci z Komunálu to zvládli na výbornou.

Po vstupu do areálu před půl osmou večerní, jsem se utvrdil v tom, že tady nebudu sám a že budu svědkem skvělé zábavy. Areál v tu chvíli sice nepraskal ve švech ale stále přicházející fanoušci se o jeho naplnění brzy postarali.

Před devátou se hudebních nástrojů chopila kapela Alchymie která poprvé vystoupila před publikem na sklonku roku 2013. Její akustický folk – rock poměrně zdárně bavil nejen své, ale i fanoušky Komunálu který v čele s Lubošem Suchánkem vstoupil na pódium pár minut před desátou.

Pokorný frontman Luboš který se přiznal k nervozitě z dlouhodobého nehraní,  ani nemusel do mikrofonu nic říci a část publika už šílela. Potlesk a výskání, ruce nahoře oznamovaly, že má Komunál který po celý koncert mixoval své nové kousky s osvědčenými fláky z let minulých, stále širokou a věrnou fanouškovskou základnu která mu v Nových Dvorech šla celou dobu na ruku.

Jaké že to teda v Nových Dvorech bylo? Není moc kapel které téměř dvě  hodiny křepčí po pódiu a vydávají ze sebe maximum, aniž by za celou dobu přišly na řadu i jalovější chvíle. Kluci jsou zkrátka pořád plní energie pro kterou si jezdí fanoušci z celé republiky. Tak že skvělý koncert i atmosféra!

Na další koncertování Komunál zamíří 18.7. na Pivní slavnosti v Mladějově, 21.8. na Letní parket Výrava, 18.9. na náš partnerský festival Rockový Majáles Zubří země v Bystřici pod Perštejnem a vyvrcholením bude 27.9 2020 přeložený koncert ve velkém sále pražské Lucerny který se nesmazatelně zapíše do historie kapely.  

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X