Zesnulý Ken Hensley měl před svým odchodem v záloze poslední album

Zakládající člen Uriah Heep Ken Hensley, který zemřel v listopadu 2020, měl před svým odchodem v záloze poslední album “My Book of Answers”

Vydavatelství Cherry Red Records, které album vydá, vybralo k jeho propagaci společně s videoklipem ve kterém je možné znovu vidět váženého hudebníka, hrajícího na svých šesti strunách, singl “Lost (My Guardian)”.

Připravované album které vyjde v březnu letošního roku, je zajímavým výsledkem dvouleté spolupráce s ruským fanouškem Vladimirem Emelinem, na kterém Hensley zhudebnil Emelinovu poezii.

Zakládající člen skupiny URIAH HEEP ve které byl deset klávesovým hráčem, kytaristou, zpěvákem a hlavním autorem písní, poskytoval skupině většinu jejího hudebního směru, jako textaře ho připomíná klasika “Lady In Black”, “Easy Livin”, July Morning nebo “Look At Yourself”.

Z kapely URIAH HEEP odešel v roce 1980, aby se věnoval sólové kariéře. Jeho následná sólová kariéra vedla k tomu, že pracoval s předními kapelami z celého světa a stal se inspirací pro mnoho talentovaných hudebníků.

Ken Hensley, který v listopadu 2020 zemřel po velmi krátké nemoci, měl po půl století zásadní vliv na rockový svět a jen málo umělců může tvrdit, že měli hudební kariéru a rodokmen tak dlouhou, pestrou a působivou.

Seznam skladeb:

Lost (My Guardian)
Right Here, Right Now
The Cold Sacrifice
The Silent Scream
Cover Girl
Light The Fire (In My Heart)
Stand (Chase The Beast Away)
The Darkest Hour
Suddenly
The Darkest Hour(Alternative Version) (Bonus Track)

 

„My Book Of Answers“ vyjde 5. března jako CD / DVD a vinylové album prostřednictvím Cherry Red Records .

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X