Festival FRYYFEST v Bakově nad Jizerou letos znovu ožije

Severočeský festival FRYYFEST v Bakově nad Jizerou letos opět otevře své brány. Organizátoři v pořadí jedenáctého ročníku, tradičně přichystali pro své fanoušky mix domácí i zahraniční rockové muziky

Po intenzivním vyjednávání s účinkujícími, ve snaze zachovat line-up neuskutečněného festivalu v roce 2020, zaznamenal jedenáctý ročník oproti původnímu programu několik změn, tou nejzásadnější, je neúčast jednoho z nejpopulárnějších světových tributů, dívčí skupiny THE IRON MAIDENS, na festivalu neuvidíte ani západoněmeckou rockovou skupinu BONFIRE.

Obě výše zmiňované formace, nahradí hard rockový hudebník znám například ze spolupráce se skupinami Thin Lizzy nebo Whitesnake, MARCO MENDOZA a s ním veteráni německého power metalu GRAVE DIGGER kteří tak společně převzali na letošním ročníku Fryyfestu role headlinerů.

Do pátečního programu, dvoudenního festivalu FRYYFEST 2021, organizátoři zařadili skupinu RESPAWN s vlastní tvorbou na pomezí rocku, funku a popu, chybět nebude loni slibovaný VILÉM ČOK s kapelou BYPASS,  dále pak v loňském roce avizovaná punková kapela SPS (Snížená pracovní schopnost). S novinkami zde opakovaně vystoupí českobudějovická kapela SEVEN.

Prostor na stagi, dostane také liberecký, od roku 2000 hrající, revival RAMMSTEIN MEMBERS CLUB (RMC). Porci prog-rock-metalovu naservíruje partička DE BILL HEADS a páteční program uzavře stálice festivalu místní crossoverová parta RAIN v čele s pořadatelem festivalu Honzou Kvapilem.

Sobotní festivalový den ve Volnočasovém areálu, zahájí pro některé zahraniční pro jiné ne, slovenská power metalová formace EUFORY která na Frryfestu také přepotvrdila svou účast. Dalším vystupujícím je pardubická kapela SEBASTIEN která se pyšní spoluprací se světově uznávanými muzikanty.

V soupisce se nově objevila legendární zpěvačka a muzikálová stálice BÁRA BASIKOVÁ. Mix post-hardcore, alternativních rockových a syntetických prvků přiveze německá kapela THE EDGE OF REASON a těšit se můžete na legendární skupinu CITRON se kterou budete moci zavzpomínat na nedávno zesnulého Radima Pařízka.  Hard rockem vás osvěží kapela HAKELBAND.

Vstupenky na festival FRYYFEST 2021 který se v Bakově nad Jizerou uskuteční 30-31. července 2021, lze zakoupit ZDE vstupenky zakoupená na neuskutečněná loňský ročník zůstávají v platnosti.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X