Dan Horyna a Merlin oslaví 30. let na rockové scéně

Dan Horyna a Merlin chystají výroční koncert.Tento rok, je 30tým rokem existence skupiny Merlin kterou založil zpěvák Dan Horyna spolu s kytaristou Markem Podskalským v roce 1988.

Od začátku hrála kapela převážně vlastní materiál ovlivněný americkým street rockem. Do širšího podvědomí se dostala na začátku 90. let, kdy absolvovala velké turné společně se skupinou Arakain a v roce 1991 vydala své debutové album Nevada se stejnojmenným hitem, který se záhy stal platinovým.

Dan Horyna s přezdívkou „Zeppelin“ kterou dostal v sedmdesátých letech pro podobnost vizuální i hlasovou s Robertem Plantem a která mu zůstala celý život je velký živel, kromě toho že pracuje jako psychoterapeut, zpívá nejen s Merlinem ale i ve znovuzrozeném Vitacitu a na podiu z něj vždy vyzařuje neuvěřitelná pozitivní energie.

Oslava výročí kapely, se uskuteční v pražském klubu Vagon ve čtvrtek 11. října 2018 od 20.30 hod. Hostem večera bude skupina Doctor Victor, pro mnohé rockové fans jistě hodně známé jméno. Jejich řízný rock zaujal v roce 2017 i velikány AC/DC, kteří si je vybrali za před kapelu pro český koncert v rámci turné Rock Or Bust. K oslavě se přidají zakládající členové Marek Podskalský a Jarda Vojtěch.

WEB: MERLINu

Merlin – Dan Horyna a platinový hit Nevada

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X