IZZI, Pepa Vojtek, Protheus a další v klipu Daniela Landy – Blanický Manifest

Tato bizarní doba dala dohromady šest osobností nespokojených se současným děním ve společnosti, které se odhodlaly vyjádřit veřejně svoje postoje.

Blanický Manifest byla původně protestní petice proti déle trvajícímu odebírání občanských svobod vyhlášená 6.7.2020 na Vyšehradě. Ze stejné emoce se následně zrodila stejnojmenná píseň, k níž je právě dnes zveřejněn videoklip.

Kromě autora Daniela Landy se v něm objeví dalších pět frontmanů známých kapel. Jsou to Franta Černý z Čechomoru, Pepa Vojtek ze skupiny Kabát, Vašek Bláha z Divokýho Billa, dále Roman „IZZI“ Izaiáš z Dogy a Protheus z Dymytry.

Tato průbojná píseň se jednoznačně řadí do žánru „protestsong“ a apeluje na občany i na stát, aby byly osobní svobody a odpovědnost neprodleně navráceny zpět do rukou občanů. Text písně hovoří nejlépe sám za sebe a najdete ho na konci této zprávy.

K videoklipu se vyjádřil frontman skupiny DOGA, Roman „IZZI“ Izaiáš slovy: „Měli bychom se všichni vzpamatovat a konečně si uvědomit, že pouhým přihlížením a akceptací některých nelogických politických nařízení přicházíme o svobodu. Už to bude skoro rok, co nám vláda direktivně přikazuje, jak máme žít. Sakra – to jsme fakt dopustili? Úředníci živení z našich peněz nám pod hrozbou trestů diktují, co smíme a co nesmíme. Současně tiše přihlížíme, jak se likvidují životy našich sousedů, příbuzných i vlastních rodin. Pokud se národ včas neprobudí, může se stát, že už bude pozdě a svoboda se stane už jen pojmem, který nedokážeme a nebudeme moci naplnit.“  

Autor písně i textu: Daniel Landa
Režie: Mirjam Landa
Kamera: Tomáš Kobolka
Produkce: Markéta Šubrtová
Vyrobilo 2Landa s.r.o.

Zdroj Daniel Landa
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X