Zastávka v pekle s heavy metalovou kapelou INGOTT

Heavy metalová kapela INGOTT představila na konci ledna svůj první oficiální videoklip ke své zbrusu nové desce Na cestě do nebe stavil jsem se v pekle. Klip byl natáčen na staronovou skladbu – Reje pekel

Formace byla založená roku 1987 v Karviné, původně pod názvem Ingot v sestavě  – Jiří Šperl (kytara, zpěv), Martin Szczur (kytara), Josef Kolařík (basa) a Josef Balázs (bicí). Na přelomu roku 1990/1991 došlo k přerušení činnosti.

Ingot opět ožívá v roce 1993 v nové sestavě Martin Szczur (kytara), Roman Trnka (kytara), Josef Ogrocki (basa), Vítězslav Sargánek (bicí) a Vítězslav Koneval (zpěv) a funguje do roku 2000. V tom čase vznikla alba „Jako hnůj“ (1999) a „Loutky“ (2000). Druhé album se, bohužel nedokončilo.

V roce 2007 znamenala kapela restart. Vrací se kytarista Jiří Šperl (spoluzakladatel formace LIMETAL), který mezitím nabral zkušenosti v kapele Citron Dochází k přejmenování kapely na INGOTT a vydání alba „Charon“ (2016).

Kapela muzikantsky významně posílená, vydává 1. ledna 2019 v sestavě Jiří Šperl – kytara, zpěv, Martin Szczur – kytara, Jiří Potáč – basa, zpěv, David Klement – bicí, nové CD s názvem Na cestě do nebe, stavil jsem se v pekle, které nabízí 15 velmi vyrovnaných hard / heavy skladeb.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X