- PODPORUJEME -

Ostravská legenda TREZOR se vrací na rock metalová pódia !!!

Ostravská powermetalová legenda, jedna z kvalitních kapel česko-slovenské scény devadesátých let TREZOR po které se v roce 1998 slehla zem, se chystá po více jak 20 letech dobýt zpět rock metalová pódia

Kapela TREZOR vznikla v roce 1987 a z počátku hrávala převzaté věci ale postupně z vlastních písní dala dohromady koncertní program Síla života a v roce 1990, představila svá dvě dema. Když Petr Janda spustil edici pro mladé rockové kapely Rockmapa, byl TREZOR mezi vybranými a dostal prostředky na nahrávku v profi studiu. Tak vznikl první a taky zatím jediný regulérní singl V srdci tvém. Později přišlo demo s anglickým názvem Fight Your Heart které byl před-výběrem na jejich první desku. 

V devadesátých letech ve složení Tomáš Hradil (zpěv), Lumír Krpec (kytara), Milan Krpec (kytara), Peter Slezák (baskytara) a Jaromír Vašek (bicí), vydala kapela dvě regulérní CD. První velmi úspěšné v roce 1994 s názvem „Máš svou šanci“ pod labelem Popron Music. Producentem tohoto počinu byl Miloš Dodo Doležal a Petr Slezák. 

Druhá deska z roku 1997 „Tváří v Tvář“ kde byl hlavním autorem nápadů na songy tehdejší kytarista Trezoru Lumír Krpec dnes hrající v populární formaci DOGA, pak vzniká u Snake Records v roce 1996. Deska se natáčela ve studiu Citron ve vlastní produkci. K oběma CD vznikala řada videoklipů a kapela začala vystupovat na největších hudebních festivalech.

Po roce 1998 ukončila tato metalová formace činnost a slehla se po ní zem. Na začátku dubna 2018 ale TREZOR oznamuje obnovení činnosti kapely a jelikož se nepodařilo, dát všechny původní členy dohromady, byl vyhlášen konkurz na oba kytaristy a sestavu doplnil Vašek Moch současný kytarista ostravské kapely Salamandra a Aleš Klimša kterého můžete znát z kapely SG Sjetý Gumy.

- PODPORUJEME -

V současné době, je TREZOR v plném proudu. Probíhají přípravy na první letošní koncert, maká se na hudebním programu a přípravě techniky potřebné pro perfektní koncertní vystoupení. Do svého koncertního repertoáru kapela zařadí výběr těch nejlepších skladeb z obou doposud vydaných alb plus skladby, které z nové spolupráce vzejdou.

Kde TREZOR můžete prozatím v letošním roce vidět a slyšet?

1.3.2019   Rock & Metal Club Kraken Frýdek Místek, premiérový koncert obnovené kapely TREZOR.
15.3.2019  Garage Club Martinov – jako support kapele DOGA.
18.5.2019  Festival Olešná
8. 6.2019  „Motokravín“ v Dolním Benešově

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X