- PODPORUJEME -

Britská rocková legenda The Who vydá nové album a vyrazí na turné

Britská rocková kapela založená v roceTHE WHO od roku 2006 nevydala žádné nové album. To se má ale v tomto roce změnit. Poslední nahrávka Endless Wire dostane svého následovníka. Pete Townshend totiž odmítl vyrazit na světové turné, dokud nebudou mít nějaký nový materiál.

„Nemá to nic společného s tím, že bychom chtěli album plný hitů. Nemá to nic společného s faktem, že The Who potřebuje nový album. Je to čistě osobní. Je to o mé hrdosti, mé hodnotě a důstojnosti jako autora, „ řekl Townshend pro magazín Rolling Stone. Dále prozradil, že je připraveno 15 demonahrávek a doufá, že Roger Daltrey stihne nahrát vokály včas, aby album vyšlo v roce 2019.

Kromě toho se kapela letos vydá na americké turné s 31 zastávkami, na kterých se k nim vždy přidá lokální orchestr. Na této myšlence trval Daltrey poté, co loni odehráli muzikál Tommy s orchestrem.

The Who byla založená v roce 1964. Ve své době byla největším konkurentem Beatles na poli popové scény. Je považovaná za jednu z nejvýznamnějších a nejvlivnějších. Kapela se proslavila zejména písní „My Generation“ a první rockovou operou Tommy.

Dle žebříčku časopisu Rolling Stone se skladba „My Generation“ řadí na 11. místo z 500 nejlepších písní v historii. Také se proslavili ničením nástrojů na pódiu.

- PODPORUJEME -

Zdroj: loudwire.com

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X