Výživný hard rock od slovenských THE GANG

Vážení příznivci lehkého, zpěvného, ​​zapamatovatelného a pozitivního hard rocku, zbystřete, je tady THE GANG!

Po objevení této slovenské kapely je mé nadšení tak velké, že se musím o její existenci podělit, a to i přesto že můj hudební vkus je orientovaný více k metalové muzice. The Gang přináší na scénu vyspělé skladby z nichž je cítit lehkost a přirozenost. Dominantní kytara a neskutečně dobrý, trochu nakřáplý hlas vokalistky, nemají chybu.

The Gang je hard rocková kapela z Bratislavy založena v roce 2013. Od roku 2016 je vedena kytarovou legendou Vadimem Bušovským, který je známý z účinkování v kapele Dorian Gray. Hlavní zpěv převzala mladá a talentovaná zpěvačka Dorota Dutková (Dory), jejíž výjimečný hlas zaujal nejen porotce v Rockové maturitě 2016, kde kapela vybojovala třetí místo ale i mě osobně.

Dalšími členy kapely jsou Tomáš Kudzbel (Tom the Thunder), hromový baskytarista který vytáčí svůj aparát na maximální výkon. Rychloprstý klávesák Igor Mikluššák (Iggy the Reaper) a těžkotonážní bubeník Marek Kudzbel (Dr. Evil) který pohání kapelu brutálním zvukem a dynamickou technikou.

Stylem kapely je směs hard rockových kořenů kombinovaný s moderním zvukem a čirou energií, což vytváří výbušný, intenzivní a dynamický zvuk. Kapela následuje dědictví hard rockových legend 20. století jako Led Zeppelin, Deep Purple, AC / DC a pod., ovšem čerpají inspiraci i z moderních rockových kapel jako např. The Pretty Reckless, The White Stripes, Rival Sons či Wolfmother .

V prosinci minulého roku vydala kapela své stejnojmenné debutové album se kterým se dostala do povědomí rockových fanoušků doslova po celém světě. Deska získala skvělé recenze zejména v zahraničí a skladba Let It Rock se dokonce dostala na kompilační CD britského časopisu Classic Rock Magazine.

Deset skladeb na albu, z nichž  se absolutně všechny dají vyzvednout a podsunout novým posluchačům jako BEST OF jsou oslavou hard rocku.

„The Gang“ tracklist:
01. Let It Rock 02. Get Out of My Life 03. Rock ‚n‘ Rebels 04. Only the Devil Knows 05. I Want More 06. You’RE the One 07. Real Self 08. Lost friend 09. Wild Hurricane 10. Different Today. Kapela v současné době pracuje na svém druhém albu.

 

THE GANG online:
Facebook – Website – iTunes – Spotify – Amazon – Bandcamp – CD Baby

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X