- PODPORUJEME -

Jedenáctiletá slovenská bubenice součástí světové kapely

V červenci letošního roku celosvětová kapela Rockin’1000 představila svou další magickou show ve Florencii.

Na stadionu Artemio Franchi zažili diváci fantastický a nezapomenutelný večer plný neskutečné energie. Hudebníci, synchronizaci a nabití energií, zahráli spolu mýtické kousky z rockového eposu. Součástí této velkolepé show byla i mladá, talentovaná bubenice Nikoleta ze Slovenska.

Rockin’1000 je mezinárodní projekt, který vznikl v roce 2015 v Itálii s cílem přilákat skupinu Foo Fighters, aby odehrála koncert v Ceseně. Rockin’1000 je skupina tvořena tisícem muzikantů, které spojuje láska k hudbě. Amatéři, profesionálové, metalisté i jazzoví umělci spolu vystupují na jedné ploše a hrají nejlepší mezinárodní rockovou hudbu. Kapela sestává ze zpěváků, kytaristů, baskytaristů, bubeníků, klávesisty a letos poprvé měli zastoupení i perkusionista a hráči na dechové nástroje.

Na ploše stadionu zahrálo rekordních 1500 rockerů kteří odstartovali koncert preludiem č.1 od Johanna Sebastiana Bacha a přeměnilo tuto melodii na rockovou baladu. Celé vystoupení Rockin’1000 dirigoval významný italský dirigent Peppe Vessicchio. Po klidné baladě se na diváky vyřítila obrovská dávka energie. Tento velkolepý projekt spojil hudebníky staré, mladé, amatéry, profesionály z různých zemí kteří se dorozumívali společným jazykem – hudbou.

Bubenický guru Lele Borghi (pozn. každá sekce / nástroj má svého guru, který připravuje podklady pro muzikanty a jsou vůdci dané sekce) vytáhl z davu bubeníků Niki a umístil ji do první řady v sekci bubeníků. Díky tomu měla Nika možnost vidět vše, co se kolem dělo a také krásný pohled na zaplněnou tribunu, z níž se vracela tatáž energie od diváků, jakou dávali hudebníci divákům.

- PODPORUJEME -

 „Takové úžasné 3 dny plné hudby jsem ještě nikdy nezažila“. Příští rok v dubnu by se měl další podobný koncert uskutečnit v Německu ve Frankfurtu. Toto rozhodně chceme znovu zažít. Tak doufáme, že se Nikolka opět podaří si zahrát spolu s Rockin’1000″, říká Nikoleta

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X