Pražská partička MetalCraft chystá křest debutového alba CANNONBALL

Pražská partička stojící pevně na základech metalové klasiky MetalCraft, již brzy vypustí do světa své dlouho očekávané debutové album. Placka ponese název „CANNONBALL“ a bude obsahovat deset skladeb z toho devět autorských a jednu předělávku původní skladby pražské (dnes již nehrající) kapely ABAX, ze které dva členové MetalCraft původem pocházejí.

Album které vyjde 30.května 2019, přicházelo na svět déle než se zamýšlelo. Prvotní plány vydat album v dubnu 2018, zhatila personální krize která uvrhla MetalCraft do mrtvého bodu. Vzkříšení přinesli dva mladí kytaristé Tomáš a Štěpán, po jejich příchodu se začíná natáčet singl „ALL FOR ONE“ včetně videoklipu a vydání alba nabírá nový směr. Vše nahrává tomu, že se vydání alba uskuteční na podzim ale vzhledem k obtížnému hledání průsečíků volného času se na podzim začíná teprve točit.

Zhruba v necelé polovině započatých prací přichází další nečekaná rána, z dodnes pro kapelu ne zcela jasných důvodů, opouští formaci Štěpán Blinka působící na postu druhého kytaristy.Tato situace si vynutila další pauzu a celou situaci zkomplikovalo i zimní klubové tour a za pochodu předělávání koncertního aranže pro jednu kytaru. K dokončení alba se tak MetalCraft dostává až v březnu a dubnu 2019. Tentokrát je ale už opravdu úspěšně natočeno!

CD na kterém se pod všemi texty autorsky podepsal zakladatel a bubeník Martin Linhart a hudebně se podílela celá kapela, se točilo v PONTE RECORDS STUDIO Most pod taktovkou Romana Dobreva. Album vyjde jako klasika v plastu s 8 stránkovým, ofsetem tištěným bookletem, na kterém graficky pracuje renomované zahraniční studio. Obal bude představen v polovině května a o týden později si fanoušci budou moci CD začít objednávat.

Den „D“ slavnostní křest CD byl stanoven na čtvrtek 6.června v pražském klubu VAGON na Národní třídě v Praze 1. Role kmotrů se zhostí Petr Korál a Bohouš Němec. Hlavním gratulantem a VIP hostem večera, bude vynikající olomoucká parta BLACK TIGER.

Pro ty nedočkavé 10.5.2019 MetalCraft odehraje koncert v Kolíně v roli předkapely Chrise Holmese a jeho MEAN MEN.

Seznam skladeb alba C A N N O N B A L L

1. Cannonball
2. All For One
3. When The Stars Are Falling Down
4. Live Or Die
5. Two Sides Of The Coin
6. Fly To High
7. Touch Of Hell
8. Digital Killer
9. I Don‘t Wanna Live in Paradise
10. She’s Like a Loaded Gun

 

WEB KAPELY

1 Komentář
  1. […] Celý večer, odstartovala nymburská metalová legenda stoupající k výšinám už přes 30 let ROXOR, ta své početné publikum potěšila peckami jako Příšera Baskervillská, Fata morgana či závěrečné vyznání Metal Heart. O hodinu později patřilo pódium pražské anglicky zpívající partičce METALCRAFT která se na konci května chystá vypustit do světa své dlouho očekávané debutové album „CANNONBALL“(viz. článek). […]

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X