Vánoční vzpomínka na krále rock n rollu Lemmy Kilmistera

Žil si tak, jak chtěl. Dělal muziku, jak ji cítil. Světu rocku dal dosud nevídanou energii, jež podnítila vznik celého hnutí s názvem thrash metal. Během několika dekád na scéně ho nesemlely trendy, názory okolí, a už vůbec ne – přiznané i nepřiznané – zdravotní patálie, kterých měl díky bohémskému stylu života nespočet. Byl to Lemmy. Byl to král. A proto si zaslouží aby jsme si na něj vzpomněli.

Štědrý večer býval pro lídra legendárních Motörhead každoročně divokým mejdanem. Alkohol, ženy a hlučná párty až do rána. Lemmy se totiž 24. prosince v roce 1945 narodil a letos by oslavil už 73. narozeniny!

Křikloun s chraplákem, nechvalně proslulý alkoholik a uživatel drog a frontman legendární heavymetalové skupiny Motörhead, Lemmy Kilmister, zemřel po krátkém boji s mimořádně agresivní rakovinou, podlehl jí čtyři dny po oslavě 70. narozenin.

Jako legendární ikona i jako okamžitě rozpoznatelná osobnost je však ztělesněním rock’n’rollu stále stejně, jako býval za svého bouřlivého života. Poslední písní, na které se Lemmy podílel, je „We Are The Ones“, song který v létě 2015 dokončil pro sólové album kytaristy Chrise Declerqua.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X