- PODPORUJEME -

Příběh Kurta Cobaina ožije, vyjde kniha bývalého manažera Nirvany

Život a tvorba ikony hudebního žánru grunge Kurta Cobaina a jeho skupiny Nirvana, fascinuje miliony fanoušků po celém světě i téměř 25 let po smrti slavného frontmana. Pohled na jeho život u příležitosti blížícího se výročí úmrtí, nejnověji poskytne prostřednictvím exkluzivní knihy i bývalý manažer skupiny Nirvana, Danny Goldberg.

Jméno Danny Goldberg možná mnohým z vás nic neříká. V prostředí hudby však jde o důvěrně známé jméno, kdysi totiž vedl hudební tělesa jako Led Zeppelin, Bonnie Raitt a ikonickou skupinu Nirvana. Na postu manažera se sice nezdržel dlouho, se skupinou spolupracoval v rozmezí let 1990 až 1994 ale i během tohoto krátkého období se skupinou a zejména s Kurtem Cobainem dokázal Goldberg velmi důvěrně poznat.

Kromě členů skupiny a dalších pracovníků, kteří se o pohodlí Nirvany starali, se Goldberg znal i s rodinou slavného hudebníka a právě jejich výpověď poskytne široké veřejnosti prostřednictvím své nejnovější knihy „Serving The Servant: Remembering Kurt Cobain“. Ta vyjde u příležitosti 25. výročí  Kurtova úmrtí a fanoušci grungeové legendy tak dostanou příležitost dozvědět se o něm něco nového.

Součástí knihy budou Goldbergovo vzpomínky na zpěváka a hudebníka, rozhovory s jeho manželkou (hudebnicí a herečkou) Courtney Love, basákem Kristem Novoselicem a dalšími příslušníky Cobainovo rodiny a jeho blízkých přátel.

Jak uvedl portál New Musical Express, dočkáme se jí 2. dubna 2019 a dozvědět bychom se měli nové informace o temperamentním životě Cobaina a Love, o jejich dceři Frances Bean, závislostech na drogách a alkoholu, no a potěší i příloha dosud nikdy nezveřejněných dokumentů o skupině Nirvana .

- PODPORUJEME -

„S Kurtem jsem začal pracovat asi rok předtím, než začal s kapelou nahrávat album Nevermind a stál jsem při něm až do posledních chvil jeho života. Média se často ve svých článcích zaměřují na jeho tragický konec. Samozřejmě zcela ignorovat všechny tyto okolnosti a vnitřních démonů, kteří ho trýznily, je nemožné. Když jsem si ale sbíral materiál na svou knihu, neustále se mi připomínala Kurtova genialita, jeho smysl pro humor, laskavost a všechny ty ostatní dobré vlastnosti.Byl opravdu skvělým člověkem a věřím, že se mi podařilo ukázat ho opět v jiném světle, „řekl o své knize Goldberg.

Kurt Cobain patří mezi nejuznávanější hudebníky 20. století. Se svou kapelou Nirvana nahrál 3 studiová alba.Debutovali nahrávkou Bleach v roce 1989. Velký komerční úspěch zaznamenali až druhým albem Nevermind (1991), který patřím mezi nejdůležitější nahrávky historie. Posledním studiovým albem bylo In Utero, který vydali 21. září 1993. O půl roku později Kurt Cobain 5. dubna 1994 tragicky zemřel. Jeho smrt byla vyhlášena jako sebevražda.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X