- PODPORUJEME -

Kapela Dymytry získala exklusivní smlouvu u značky ESP Guitars

ESP legenda začala v malém krámku nazvaném Electric Sound Products v Japonsku, kde Hisatake Shibuya nabízel svoje velmi kvalitní služby. „Teď už by jen stačilo, aby se v krámku zastavil někdo slavný a já bych mu vyrobil kytaru, která by mě proslavila“, říkal si Hisatake Shibuya. A tak se i stalo..

V roce 1986 si do obchodu v kráčel George Lynch (Dokken) a chtěl opravit krk na své kytaře a Hisatake Shibuya mu jako bonus vyrobil jen tak zkusmo ESP Kamikaze. Pak už tuhle story zná každý. Kolem roku 1987 si kytar ESP všímá Kirk Hammet, roku 1993 je už dost peněz v prasátku na přesun do L.A.

Mezi ty, kteří získali exklusivní smlouvu u předního, původně japonského výrobce elektrických kytar a elektrických bas ESP, dnes sídlícího v Kalifornii, a stali se tak součástí této legendární značky na plný úvazek, patří nyní i kapela DYMYTRY.

Takže od teď nás už budete vídat jen s těmahle úžasnejma nástrojema na který hraje celej metalovej svět! …pochlubil se Jiří Dymo Urban tento týden na facebookovém profilu kapely.

Na kytary ESP hraje spousta výborných, slavných kytaristů. Například James Hetfield a Kirk Hammett (Metallica), Jeff Hanneman, Tom Araya (oba Slayer), Michael Amott (Arch Enemy), Max Cavalera (Soulfly), Stephen Carpenter, Chino Moreno (oba Deftones), André Olbrich, Marcus Siepen (oba Blind Guardian), Bjorn Gelotte, Jesper Strömblad (oba In Flames), Timo Tolkki (Stratovarius), Alexi Laiho (Children of Bodom) a spoustu dalších.

- PODPORUJEME -

Foto: Petr Bryk

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X