Letošní BENÁTSKÁ přivítala přes 40 000 návštěvníků

Tradičně o posledním červencovém víkendu se v regionu Libereckého kraje uskutečnil již 26. ročník největšího hudebního festivalu Benátská!

Kdyby se mě někdo zeptal, jaká byla letos Benátská!, řekl bych, že hodně na pohodu. Tento festival je hlavně o muzice, a té bylo ve sportovním areálu v libereckém Vesci, opravdu vrchovatě. Hlavní program festivalu začínal v pátek a hlavní hvězdou byla Bonnie Tyler a a německá formace Guano Apes, ale diváky táhly také české kapely a interpreti, narváno tady měla všechny tři festivalová pódia.

Pro největší nadšence se na 26. ročníku hudebního festivalu ve veseckém sportovním areálu v Liberci začínalo už ve čtvrtek takzvaným večírkem pro nedočkavé ale vzhledem tomu, že ho navštívilo rekordních devět tisíc návštěvníků, tak ho lze považovat za regulérní festivalový den.

Když v půl sedmé večer nastoupila v čele se zpěvákem Jiřím Růžkem na stage kapela Veteráni studené války, začalo to ve Vesci neskutečně žít. Veteráni to vzali takříkajíc od podlahy a naladili návštěvníky na dalšího umělce čtvrtečního večera, kterým byla rocková legenda Turbo a i oni, rozvášnili své fanoušky.

Jednou z jeho hlavních hvězd večera, byla kapela Olympic, ta přišla na řadu v půl desáté večer a v části svého vystoupení se představila v rozšířené sestavě včetně zakládajících členů Pavla Chrastiny, Františka Ringo Čecha a dalších hostů. Večírek na velké Březňák stage pak zakončila skupina Jelen a od půlnoci se pokračovalo v hudební stanu Rádia Impuls, kde se předtím během večera na pódiu se vystřídali kapely Doctor PP, Totální nasazení, Jaksi Taksi a Lety mimo.

Příjemně naladění návštěvníci si tak a užívali krásného odpoledne, večera i noci. Výborná atmosféra se přenesla i do dalšího dne který byl vskutku nabitý! Úderem půl jedné se rozjelo střídání programu na jednotlivých pódiích, takže posluchač byl postaven před nutnost volby. Na velké Březňák stage to v pátek odstartovala kapela Komunál a když přišla na řadu kapela Dymytry, tak už se v kotli pařilo na úrovni zvukaře, ale i v zadních řadách. Po maskované kapele nastoupili liberečtí Krucipüsk.

Snad proto, že byl ještě větší pařák, než ve čtvrtek, tak úderem sedmnácté hodiny spláchla areál silná dešťová přeháňka kvůli které nevystoupil Václav Neckář. Vydatný déšť, který vypadal hrozivě a nakonec po půl hodině ustal. Pročištěný vzduch a mírné ochlazení jako by nakoplo návštěvníky a pařilo se ještě víc. Pódiového žezla se chopila slovenská Tublatanka po které následoval Divokej Bill který slaví dvacet let na scéně.

Hlavní hvězdou pátečního večera byla bezesporu sedmašedesátiletá Velšanka Bonnie Tyler která s kapelou bavila desetitisícový kotel u stage. Zpěvačka, jejíž charakteristický chraplavý hlas slavil největší úspěchy v 70. a 80. letech, v den výjimečného zatmění Měsíce zazpívala hity Heroes, It´s a Heartache nebo Total Eclipse of The Hearth. Hodinovou show poté předvedla skupina Guano Apes, zpěvačka Sandra Nasic která přišla na scénu v teplákách, s hity v čele s Open Your Eyes a Rain dostala do varu zejména mladší publikum. Páteční večer na Březňák stage zakončila Metalinda.

Velký kotel byl celý den i u Republika stage kde to rozehrála punk-rocková formace Curlies, po nich vystoupila ostravská Salamandra, pak Visací zámek který bohužel k vůli zmiňovanému dešti nedohrál. Svým fanouškům udělali vystoupením obrovskou radost Arakain, to už bylo před hlavním pódiem pěkně plno. Následovaly kapely Vypsaná Fixa, Jasná Páka s Davidem Kollerem a BSP. Závěr večera patřil kapelám Citron a V.A.R., které si přišlo i vzhledem k pokročilé hodině poslechnout velké množství fanoušků.

V sobotu odehrál 90 minutový koncert Jarek Nohavica, který jinak festivalovými vystoupeními šetří, ale pro Benátskou! s Impulsem udělal již podruhé výjimku. Dále si návštěvníci užili legendy české populární hudby Marii Rottrovou a Mira Žbirku, ale také Anetu Langerovou, Mirai, Xindla X, Bena Cristovaa, TH!S a další. Festivalový program zakončoval v brzkých ranních nedělních hodinách Mejdan Rádia Impuls v Hudebním stanu Rádia Impuls a dalších dvou after party zónách.

Z pohledu obyčejného návštěvníka byla letošní Benátská! opravdu hodně v pohodě. Každý si vybral kapelu podle svého vkusu a jsem si jist, že nikdo nelitoval, protože se to letos opravdu povedlo! Vedle hudební produkce a doprovodných programů festival nabídl velmi také rozmanitou gastronomii a poskytl tak návštěvníkům jeden z nejvyšších komfortů. Laťka festivalu Benátská! je nadále nasezana velmi vysoko!

Veškeré informace k festivalu Benátská! s Impulsem jsou k dispozici na www.benatska.cz

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X