- PODPORUJEME -

Zábavová heavy metalová formace AKCENT

Jednou z kapel kterou si pamatují jen ti dříve narození, byla skupina AKCENT. Tato heavy metalová formace vznikla někdy v roce 1984 a hrávala na vesnických rockových zábavách v okolí Jílového u Prahy, Benešova a Votic.

Sestavu kapely tehdy tvořili bubeník Martin Simandl, skladatel, textař, producent pro Bonton, Monitor, Supraphon který hrával s V. Čokem, F. Sahulou nebo Michalem Davidem. Dalším členem byl dnes již zesnulý kytarista Libor Vitoch, který v pozdějších letech působil ve skupinách ORIENT a TAM.

Mezi členy Akcentu patřil také kytarista David Strnad který v letech (1983-1984) působil ve skupině TORR, po té odešel do zmiňované skupiny Akcent, kde odehrál dva roky. V roce 1988 nastoupil do kapely pod názvem PŮL TVÁŘE se kterou hrál na různých skvělých místech a klubech po Čechách. Potom ale znovu zavolala touha po tvrdém rocku a David zakládá spolu s Petrem „Houmrem“ Humlem, Vaškem „Vaclem“ Machurkou a Martinem „Plastýnkem“ Hanyšem band s názvem Red Nails se kterou odehrál skoro 4 roky.

Čtvrtým členem kapely Akcent byl basista František (Fanda) příjmení už v hlavě nemám a vzhledem tomu že už je to přeci jenom hodně dávno, tak se z té doby nezachovali ani žádné fotografie.

Na Akcent krátce zavzpomínal David Strnad, který si něco z dvouletého působení v této kapele trochu pamatoval „V Akcentu jsem hrál po odchodu z Torru, tedy to muselo být v letech, podzim 1984 až jaro 1985, možná i déle. Odehrál jsem s nimi tak cca 50 zábav“ říká David.

- PODPORUJEME -

Z autorských písniček si pamatuji na Metalické srdce, to byl hit č. 1 vedle spousty převzatých písniček zejména od Judas Priest, Scorpions, Metallica, AC/DC a dalších. Bylo to fajn, ale také docela otročina“, dodal David

V současné době hraje David Strnad se svou kapelou BOOTERS.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X